Lesklokôrovka obyčajná, Reishi, či Lingzhi – má mnoho názvov a prisudzujú jej množstvo úžasných vlastností. Najstaršia písomná zmienka o tejto hube pochádza z obdobia pred viac ako 2000 rokmi a v Číne si ju cenili ako jednu z najliečivejších rastlín už pred 4000 rokmi.

Štúdie, založené na výsledkoch lekárskych výskumov, zdôrazňujú jej obsah beta-glukánu a tiež fakt, že ak sa beta-glukán skombinuje s vitamínom C, účinnosť oboch sa vzájomne zvyšuje.

Fyziologické účinky:

Ganoderma Lucidum čistí krv, pôsobí močopudne, stimuluje peristaltiku čriev, nezaťažuje pečeň, má detoxikačné účinky na organizmus, upravuje srdcovú činnosť a krvný tlak, odstraňuje zahlienenie a kašeľ, svojím obsahom adenozínu zabraňuje trombózam, znižovaním hladiny cukru v krvi upravuje funkcie pankreasu, vytvára rovnováhu vo fungovaní žliaz s vnútorným vylučovaním, podporuje prirodzené regeneračné schopnosti organizmu. Je tiež prírodným sedatívom, zabraňuje tvorbe nádorov, zabraňuje tvorbe histamínu a tým aj vzniku alergických reakcií.

Najdôležitejšie účinné látky:

Polysacharidy: posilňujú imunitný systém

Germánium (organické): významne zvyšuje schopnosť okysličovania krvi, zabraňuje rozkladu tkanív

Terpenoidy: posilňujú tráviaci systém, aktivujú bunkové jadrá, normalizujú hladinu cholesterolu

Adenozín: zabraňuje tvorbe krvných zrazením, stimuluje trávenie, upravuje vylučovanie adrenalínu a vyvažuje úroveň pH krvi